українська русский Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Javascript DHTML Tree Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

YouTube facebook

 

Центральне опалення та окремі печі

На сьогоднішньому ринку Вам пропонуються чотири різні типи систем опалення на пеллетах, які відрізняються своєю потужністю та ступенем комфорту обслуговування.
Окремі печі

Пелетні печі призначені для установки в житлових кімнатах. Завдяки привабливому дизайну та різноманітності кольорів та матеріалів, з яких вони виробляються, Ви можете підібрати піч, яка буде пасувати до індивідуального стилю кімнати. Їх діапазон потужності складає 5 – 15 кВт.

Пелетні печі мають відокремлений від камери згорання накопичувальний бак, який заповнюється через певні проміжки часу вручну. Бак розрахований таким чином, що палива вистачає на 24 – 100 годин, в залежності від опалювальних потреб. Пелети можна засипати в бак також в процесі опалювання, в цьому немає ніякої небезпеки.

З накопичувального бака пелети автоматично транспортуються шнеком в камеру згорання та підпалюються за допомогою електричного пристрою. Кількість пелет визначається відповідно до попередньо виміряної за допомогою термостатного регулятора температури кімнати. Тепловіддача пелетної печі відбувається в результаті нагрівання повітря кімнати та випромінювання тепла, перш за все, через шарувату пластину.

Печі з водяною камерою

В результаті установки водяної камери та підключення її до опалювальної системи, окремі печі можуть також розширювати установку центрального опалення. При цьому вода, що нагрівається у водяній камері печі, використовується опалювальною системою для опалення інших кімнат, а також для нагрівання господарсько-питної води. З причини невеликого розміру бака для палива і пов’язаною з цим необхідністю частого досипання паливного матеріалу, така опалювальна система підходить тільки для опалення квартир з низьким теплоспоживанням. При використанні окремого приміщення для складування пелет, така система може служити як повністю автоматична опалювальна система. Так як 20% отриманого тепла завжди використовується на обігрів приміщення, то для нагрівання господарсько-питної води влітку необхідна комбінація з іншою системою опалення, напр.,  сонячною батареєю.

Центральне опалення

Опалювальні системи на пеллетах все частіше використовуються для опалення будинків на одну сім’ю та для багатоквартирних будинків як екологічно чиста альтернатива газовому опаленню та опаленню рідким паливом. Є напівавтоматичні та повністю автоматичні системи центрального опалення на пелетах.

Напівавтоматичні опалювальні котли

Обидва типи опалювальних систем відрізняються способом загрузки ємності для паливного  матеріалу або складського приміщення. Напівавтоматичні компактні котли  мають велику ємність для палива, яка засипається пелетами вручну. При цьому рекомендується встановлювати ємність, об’ємом 40 л, це відповідає близько 260 кг пелет.

Повністю автоматичні опалювальні котли

Повністю автоматичні котли поєднані шнековим транспортером або пневматичною системою подачі зі складським приміщенням чи паливною ємністю, звідки пелети автоматично транспортуються в опалювальний котел. Причому, загрузка складу для пелет відбувається за допомогою автомобіля-цистерни один раз на рік. Ручна загрузка виключається, тим самим, комфорт обслуговування автоматичних опалювальних установок можна порівняти з опаленням рідким паливом.

На малюнку зображена повністю автоматичний опалювальний котел з шнековим транспортером. Пелети автоматично транспортуються за допомогою шнека із ємності для палива у камеру згорання та підпалюються за допомогою автоматичного пристрою. Кількість пелет, які подаються у котел, визначається в залежності від бажаної теплопродуктивності або температури приміщення.

Високоякісне опалювальне обладнання має цифрову електронну систему контролю оптимального відношення кількості пелет та повітря для згорання палива. Завдяки цьому згорання відбувається з найнижчими показниками концентрації викидів та з високим коефіцієнтом корисної дії до 95%. Різні запобіжники зворотного займання забезпечують безпечне функціонування установки.





Як і в печах, в напівавтоматичних та повністю автоматичних опалювальних системах пелети транспортуються у камеру згорання за допомогою шнекового транспортера подачі. Кількість паливного матеріалу регулюється програмованою системою керування.

При установці центральної системи опалення на пелетах буфер не є обов’язковим. Але завдяки буферу можна скоротити кількість запусків пальника і котел буде завжди працювати в режимі повного навантаження. Це підвищує коефіцієнт корисної дії та знижує показники концентрації викидів. Для будинків з низьким теплоспоживанням  установка буфера рекомендується. Крім того, буфер дозволяє комбінувати опалювальні установки з сонячною батареєю.

На противагу печам, при яких тепловипромінювання та конвективна тепловіддача необхідні для опалення житлової кімнати, центральні системи опалення ізольовані, щоб зменшити втрати тепла на випромінювання.

Замість шнекового транспортера може використовуватись також всмоктувальна (пневматична) система подачі палива. Якщо пелети транспортуються за допомогою всмоктувальної системи, то склад не обов’язково повинен знаходитись безпосередньо біля котельні. Відстані до 20 м, а також різниця по висоті легко долаються. Можна, напр., використовувати під склад для пелет бункер, що встановлюється в землі, напр., в саду. Тоді паливний матеріал транспортується 1 раз на день у проміжний накопичувач, а вже звідти повністю автоматично подається у камеру згорання.

 
  Представництво Харгаснер в Україні ТОВ "ІНМАТЕХ",
03179 Київ, вул. Прилужна 4/15 оф. 507,
тел./факс: +38 044 451 87 52, info@hargassner.com.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100