українська русский Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Javascript DHTML Tree Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

YouTube facebook

 
Що потрібно знати по монтажу та складуванню

Котельня та складське приміщення для пелет

В залежності від наявної площі та проекту будинку існує багато можливостей складування пелет: у підвальному приміщенні, оснащеному як склад для пелет, у металічній або тканинній ємності, яка встановлюється у підвалі або поза будинком, чи у баку, встановленому в землі поза будинком.
(Див. малюнок справа)

При виборі місця для складування пелет потрібно звернути увагу на наступні пункти:

Так як максимальна довжина шлангу для загрузки з автомобіля складає 30 м, вдувні та витяжні труби складського приміщення чи ємності для пелет повинні знаходитись на відстані макс. 30 м до місця під’їзду автомобіля-цистерни


Приклад пелетного бака поза будинком. Подача пеллет відбувається за допомогою всмоктувальної системи
Приклади складського приміщення для пелет


Система загрузки котла на пеллетах тип RAS


Система загрузки пелетного котла тип RAPS


Система загрузки котла на пелетах тип GWTS


Система загрузки котельного обладнання на пелетах
тип RAD


Патрубки вдування повинні бути доступними ззовні. Якщо складське приміщення не межує з зовнішньою стіною, треба прокласти вдувні та витяжні труби до зовнішньої стіни. Необхідно взяти до уваги правила пожежної безпеки.

Додатково повинен бути струмовідвід 230 V (з запобіжником 16 Ампер) безпосередньо поблизу патрубків вдування, щоб підключити вентилятор для відсмоктування пилу.

При транспортуванні пелет зі складського приміщення за допомогою шнекового транспортера, склад повинен знаходитись безпосередньо біля котельного приміщення. При всмоктувальній системі подачі пелет у котел, склад може знаходитись на відстані до 20 м від котельні.

Котельня - так само, як і при газовому опаленні чи опаленні рідким паливом – повинна межувати з зовнішньою стіною, щоб забезпечити пряму вентиляцію. В іншому випадку потрібно додатково забезпечити прокладення вентиляційної труби до зовнішньої стіни для необхідного повітрообміну.

Завдяки установці скосів у складському приміщенні забезпечується повна вигрузка пелет за допомогою шнекового транспортера. При монтажі скосів враховується вага пелет. Через наявність вільного простору під скосами та повітряного простору, де знаходяться патрубок вдуву та аспіраційний патрубок, приміщення використовується для складування пелет тільки на 2/3.
При використанні пневмо-транспортної системи може застосовуватись зонд відбору або система «кріт». Під системою «кріт» мається на увазі головка всмоктувальної системи, яка рухається на поверхні ємності для пелет і дозволяє рівномірну вигрузку палива. Так як за допомогою такої системи забезпечується вигрузка пелет з рівної поверхні, то тут виключається вільний простір, що наявний під скосами.Пелети, виготовлені згідно норм DINplus містять близько 1% дрібних часточок. При вдуванні пелет до складу їх відсоток збільшується через механічний вплив. Ці часточки осідають у нижній зоні складу. Для оптимального функціонування котла складське приміщення необхідно кожні 2 роки, при високій продуктивності, повністю розгрузити та почистити за допомогою пилососа. Ідеальний період для очистки складу – через низьке теплоспоживання – це весна або літо. Дані виробника про інтервали між очищенням системи подачі Ви можете знайти у керівництві з експлуатації.

Форма і розмір складського приміщення

Оптимальний розмір складського приміщення випливає з річних витрат пелет. Показником при цьому виступає опалювальне навантаження. З технічної точки зору, опалювальне навантаження будинку – це потужність, з якою котел працює при найнижчій, типовій для певної місцевості зимовій температурі, щоб тримати стабільну температуру в приміщенні, напр. 20°С. Необхідне опалювальне навантаження Вам можуть підрахувати спеціалісти, які будуть виконувати планування та установку опалювальної системи. Використовуваний для складування пелет об’єм приміщення складає 2/3 його загального об’єму.

Спрощена формула для підрахунку необхідного розміру складського приміщення для пелет:

1 кВт опалювальної потужності = 0,9 м3 складського приміщення (вкл. вільний простір).

Приклад:
Будинок на одну сім’ю з теплоспоживанням 10 кВт

10 кВт теплоспоживання
Х 0,9 м3/ кВт
= 9 м3 складського приміщення
(вкл.. вільний простір)
Корисний об’єм = 9 м3 х 2/3 = 6 м3
Кількість пелет = 6 м3  х 650 кг/м3 = 3.900 кг
Величина складського приміщення = 9 м3 : 2,5 м (висота приміщення)
= 3,6 м3 площа основи
Кількість потенціальної енергії
на складі
= 3.900 кг х 5 кВтгод/ кг
= 19.500 кВт (відповідає 2.000 л
рідкого палива )

Як показала практика, при шнековій системі подачі приміщення для складування пелет повинно бути вузьким і прямокутним, щоб було якомога менше вільного простору під скосами.

Складське приміщення для пелет в розрізі.

За часовою стрілкою: патрубок загрузки, аспіраційний патрубок, повітряний простір, пелети, скоси, брус, похила несуча конструкція 40°, шнековий транспортер

Будівельно-технічні вимоги до котельні та складського приміщення для пелет

Основні вимоги до складуванні паливного матеріалу у Німеччині викладені у «Постанові про опалювальні установки та складування паливного матеріалу», яка не містить спеціальних норм для пелет. Тому в загальному використовуються положення для твердого паливного матеріалу. Згідно чого, 15 т пелет (близько 23 м3) можуть бути розміщені у підвалі або на горищі без додаткових протипожежних заходів.

Але сьогодні рекомендується планувати складське приміщення згідно чітких норм. Викладені тут будівельно-технічні вимоги являються рекомендаціями, так як єдиних норм поки не існує.

При плануванні котельні та складу для пелет потрібно врахувати те, що огороджувальні стіни та міжповерхове перекриття повинні відповідати протипожежним нормам F 90. Двері та люк також мають бути виконані згідно протипожежних правил (Т 30, при необхідності Т 90), виходити назовні та бути оснащеними ущільнювачем. Додатково, дверний отвір у складському приміщенні має бути захищеним дерев’яними дошками, мін. 3 см, щоб уникнути тиску пелет на протипожежні двері.Приклад складського приміщення з необхідними будівельно-технічними рекомендаціями
З протипожежних причин, на складі  для пелет не повинно бути ніяких перемикачів освітлення, штепсельних розеток, ламп або розподільчих коробок. Якщо Ви хочете мати джерело світла на складі, воно має бути у вибухозахищений виконанні. Додатково необхідно монтувати аварійний вимикач опалювальної установки біля дверей складу на відстані руки.

Поверхня стін приміщення повинна бути загартована (зносостійке виконання).

При загрузці палива за допомогою шнека, який проходить через стіну складського приміщення, стінний отвір закупорюється мінеральною ватою та герметично запаковується.

Пеллети вдуваються через вузьку стіну складського приміщення. Щоб забезпечити рівномірну та оптимальну загрузку складу, патрубок загрузки необхідно монтувати в центрі вузької стіни під стелею (бл. 20 см). Аспіраційний патрубок розташовується на тій самій висоті і на відстані мін. 50 см від патрубка загрузки. Відстань між стінами, де знаходяться патрубок загрузки та аспіраційний патрубок < 4 м.

Так як пелети вдуваються в складське приміщення під високим тиском, удари пелет об стіну можуть призвести до пошкодження як стіни, так і самих пелет. Щоб цього уникнути, потрібно встановити на протилежній від патрубка загрузки стіні горизонтальні захисні протиударні мати, на відстані близько 20 см від стіни.

Важливо, щоб складське приміщення для пелет було сухим та пилонепроникним. Тільки завдяки таким умовам зберігання може утримуватись вологість пелет нижче 10%, що гарантує стабільність та високу теплотворну здатність пелет.

Також при переході на опалювальну систему на пелетах, необхідно, як і при нових газових котлах та котлах на рідкому паливі,  переконструювати димову трубу. Вона повинна бути у вогнестійкому та вологостійкому виконанні. Рекомендується перед плануванням складського та котельного приміщень отримати інформацію від адміністративного органу по будівельному нагляду про місцеві діючі норми складування пелет, подачі повітря для згорання та аспіраційної системи.
 
  Представництво Харгаснер в Україні ТОВ "ІНМАТЕХ",
03179 Київ, вул. Прилужна 4/15 оф. 507,
тел./факс: +38 044 451 87 52, info@hargassner.com.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100